Lyžovačka v Rakúsku

Všetky články

Cenovo výhodná lyžiarska dovolenka pre celú rodinu

Nocľah a lyžiarsky lístok pre deti do 10 rokov zdarma v desiatich najkrajších lyžiarskych strediskách Rakúska, Talianska a Švajčiarska

Osem rakúskych lyžiarskych stredísk spolu s TOP destináciami Savognin vo Švajčiarsku a ľadovec Schnalstaler Gletscher v južnom Tirolsku sa združilo pod názvom www.skisport.com a ponúkajú pre rodiny mimo sezóny úžasné dovolenkové ponuky. Pritom je nocľah aj lyžiarsky lístok pre deti do 10 rokov zdarma.

Každé z týchto desiatich lyžiarskych stredísk sa vyznačuje vlastnosťami ideálnej dovolenkovej destinácie pre rodiny. Preto regióny združenia www.skisport.com ponúkajú špeciálne paušálne ponuky, šité na mieru pre rodičov s deťmi. Od dolnorakúskych lyžiarskych stredísk so zaručene dobrými snehovými podmienkami, akými sú Lackenhof am Ötscher a Hochkar po hornorakúske top destinácie Hinterstoder a Wurzeralm, KasbergHochficht alebo Action Hill v Hochkössen či nádherný Heiligenblut am Großglockner. Švajčiarske rodinné stredisko Savognin je karvingovým rajom s mimoriadne širokými zjazdovkami, Schnalstalský ľadovec s dych vyrážajúcou kulisou Ötztalských Álp v južnom Tirolsku sa vyznačuje možnosťou pôžitku z lyžovania od októbra do začiatku mája.

V ponuke našich desiatich partnerských lyžiarskych stredísk sú víkendové aj týždňové paušály. Dva dni vrátane nocľahu a skipasu tak dostanete už od 117,50 eur (deti do 10 rokov zdarma) v stredisku Wurzeralm.

Ak plánujete 1-dňovú lyžovačku s deťmi využite cenovo výhodné riešenie – kartu Snehuliak – Schneemannkarte. V sprievode jedného rodiča lyžujú deti do 10 rokov (ročník 2006) za 2 eurá na deň (potrebný dôkaz o rodinnej príslušnosti).

 

Všetky balíky nájdete na stránke www.skisport.com

Vďaka skisport.com je lyžovanie jednoduchšie a cenovo výhodnejšie!

Lyžiarske stredisko Hochkar

Toto najvyššie položené lyžiarske stredisko v Dolnom Rakúsku je známe svojou legendárnou zárukou dobrých snehových podmienok. Vo vzdialenosti len 240 km od Bratislavy  sa Hochkar prezentuje svojimi 9 modernými vlekmi a lanovkami, 19 km zjazdoviek, snowparkom Hochkar a nádhernou krajinou s panorámou, ktorá je pre Dolné Rakúsko naozaj jedinečná! 

www.hochkar.at

Lyžiarske stredisko Lackenhof am Ötscher

Lackenhof am Ötscher, len 220 km od Bratislavy, je stredisko so širokým spektrom ponúk pre celú rodinu. Pre najmenších ponúka Sunny Kids Park s pásovým vlekom, pre väčších je k dispozícii snowpark pre lyžiarskych a snowboardových freestylerov. Vďaka 9 lanovkám a 19 kilometrom zjazdoviek so všetkými úrovňami náročnosti si tu vhodný svah nájde každý lyžiar.

www.oetscher.at

Lyžiarske stredisko Hochficht

Lyžiarsky región Hochficht sa nachádza v rozprávkovej zimnej scenérii na trojmedzí Rakúska, Nemecka a Česka. Hostí rozmaznávajú krátke prechody od parkoviska k vlekom, výškovo nastaviteľné pomôcky na nasadnutie, nový detský svet priamo vedľa lyžiarskej arény. Na rozmanitých svahoch, vo funparkoch a na cross trati nájdu výzvy aj ambiciózni lyžiari. Stredisko Hochficht ponúka 10 lanoviek a vlekov a okolo 20 km zjazdoviek.

www.hochficht.at

Lyžiarske stredisko Kasberg

 

V strede Horného Rakúska, v Grünau, leží Kasberg, lyžiarske stredisko pre rodiny prispôsobené pre začiatočníkov a pokročilých lyžiarov s rozsiahlym freestyle parkom. Lyžiarsky región Kasberg je vybavený 10 vlekmi a lanovkami a má 21 km zjazdoviek. Lyžiarska škola Grünau patrí podľa štúdie k najobľúbenejším lyžiarskym školám v Rakúsku.

www.kasberg.at

Lyžiarske strediská Hinterstoder a Wurzeralm

 

Lyžiarsky región Hinterstoder-Wurzeralm je dobre dostupný z diaľnice Pyhrn iverejnými dopravnými prostriedkami.

V stredisku Hinterstoder nájdete jedinú hornorakúsku lyžiarsku oblasť, ktorá hostila svetový pohár. Siaha do výšky 2000 metrov nad morom, a tak zimným športovcom ponúka zvlášť vysokú záruku dobrých snehových podmienok na svahoch s celkovou dĺžkou až 40 km.

Oblasť Wurzeralm ponúka na 22 kilometroch zjazdoviek pohodovú lyžovačku s nádherným výhľadom na hory. Celosvetovo najrýchlejšia pozemná lanovka vyvezie hostí k horskej stanici Wurzeralm za rekordný čas. Tam na nich čaká Sunny Kids Park pre deti, nádherné zjazdy a svojrázne chaty.

www.hiwu.at

Lyžiarske stredisko HochKössen

HochKössen sa nachádza v jednom z tirolských regiónov s najbohatšou snehovou nádielkou, v regióne Kaiserwinkl. Tu leží „Action Hill“ s vynikajúco upravenými svahmi pre lyžiarov na všetkých úrovniach, Sunny Kids Park pre najmenších a vynikajúca gastronomická ponuka. K dispozícii tu máte 11 lanoviek a vlekov a celkovo 22 kilometrov zjazdoviek, resp. 51 ha lyžiarskej plochy.

www.bergbahnen-koessen.at

Lyžiarske stredisko Grossglockner/Heiligenblut

Nádherné lyžiarske stredisko v regióne pod Großglocknerom ponúka 12 lanoviek a vlekov, 55 km (spádová priamka 31,1 km) veľkoryso rozmiestnených svahov pre všetky lyžiarske úrovne, freeride arénu s rozlohou 15 km2 a značkované lyžiarske trasy pre ambicióznych zimných športovcov. Vysoká poloha a moderné zasnežovacie zariadenia sú až do jari zárukou dobrých snehových podmienok.

www.gross-glockner.at

Partnerské lyžiarske strediská:

 

Lyžiarske stredisko Schnalstaler Gletscher v Južnom Tirolsku

Ľadovcové lyžiarske stredisko siaha až do výšky 3 250 metrov nad morom a aktívnym dovolenkárom ponúka všetko, vďaka čomu je zimná dovolenka v Južnom Tirolsku zážitkom: od vysokohorskej kulisy v Ötztalských Alpách obkolesenej rozmanitými strediskami zimných športov so širokou ponukou pre rodiny až po prvotriedne ubytovanie a špičkovú gastronómiu.

www.schnalstal.com/de/skigebiet

Lyžiarske stredisko Savognin vo Švajčiarsku

Zimná dovolenka v stredisku Savognin, uprostred prázdninového regiónu č. 1 vo Švajčiarsku potvrdzuje svoje prvenstvo vo všetkých ohľadoch: raj pre karverov Carvingparadies Savognin s 80 kilometrami extrémne širokých zjazdoviek a zábavným športovým parkom Tigignas je športovo zameraný a vhodný pre rodiny. Rodiny nadchýna špeciálnymi detskými svahmi, detským lyžiarskym rajom La Nars a sánkovacími svahmi.

www.savognin.ch/skigebiete/

 

Fotky copyright

 

Hinterstoder – © OÖT_Hochhauser

Wurzeralm - © TVB Pyhrn-Priel_Himsl

Grossglockner – © GROSSGLOCKNER BB_M. Rupitsch

Hochkar – © Stefan.Voitl

Lackenhof am Ötscher – © Weinfranz

Kasberg – © Kasberg Bahnen

Hochficht – © Hochficht Bergbahnen

Hochkossen - © Bernhard

Savognin – © Stefan Schlumpf

Schnalstaler Gletscher – © Schnalstaler Gletscherbahnen_Alex Filz