Tipy na prázdniny s deťmi

Všetky články

Využite cenovo výhodnú lyžiarsku dovolenku pre celú rodinu

Ak plánujete 1-dňovú lyžovačku s deťmiv Rakúsku využite cenovo výhodné riešenie – kartu Snehuliak – Schneemannkarte. V sprievode jedného rodiča lyžujú deti do 10 rokov (ročník 2006) za 2 eurá na deň (potrebný dôkaz o rodinnej príslušnosti).

Túto výhodnú ponuku nájdete vo všetkých ôsmych rakúskych lyžiarskych strediskách (dolnorakúsky Hochkar a Lackenhof amÖtscher, hornorakúske top destinácie Hinterstoder a Wurzeralm, Kasberg a Hochficht, Action Hill v Hochkössen v Tirolsku či nádherný Heiligenblut am Großglockner) spolu s TOP destináciami Savognin vo Švajčiarsku a ľadovec Schnalstaler Gletscher v južnom Tirolsku združených pod názvom www.skisport.com.

V ponuke týchto lyžiarskych stredísk sú víkendové aj týždňové paušály. Dva dni vrátane nocľahu a skipasu tak dostanete už od 117,50 eur (deti do 10 rokov zdarma) v stredisku Wurzeralm.

Všetky balíky nájdete na stránke www.skisport.com

Dve lyžiarske strediská najbližšie k Bratislave sú Hochkar a Lackenhof am Ötscher v Dolnom Rakúsku. Ich vzdialenosť od Bratislavy je do 3 hodín jazdy autom.

Hochkar je známy svojou legendárnou zárukou dobrých snehových podmienok vďaka nadmorskej výške a severnej polohe. Lyžiari majú k dispozícii 19km zjazdoviek,deväť moderných vlekových zariadení, park Senoner'park Hochkar a úžasnú krajinu s jedinečnou Dolnorakúskou panorámou. www.hochkar.at

Lackenhof am Ötscher sa považuje za mnohotvárne lyžiarske stredisko s 19 km zjazdoviek a deviatimi vlekovými zariadeniami, ktoré je zamerané na rodiny. Najmenší hostia sa môžu vyblázniť v parku Sunny Kids Park s čarovným kobercom, väčší majú k dispozícii snowpark pre freestylerov na lyžiach i snowboardoch. www.oetscher.at

 

Obe strediská sú vzdialené do 3 hodín jazdy autom od Bratislavy.

TOP podujatia

50 rokov strediska Hochkar: od 08.01.2016 začína veľa súťaží a zliav pre všetkých návštevníkov

Lackenhof: 28.12.2015, po 20-ty krát sa koná podujatie Noc balónov na Ötscheri, pôsobivé divadlo pre každého

 

    

Lyžiarsky región Hinterstoder-Wurzeralms dvomi lyžiarskymi strediskami leží pred dychvyrážajúcou kulisou pohoria Totes Gebirge („Mŕtve hory“) a je dobre dostupný aj zo Slovenska, autom ste tam približne za 3 hodiny.

 

V stredisku Hinterstoder nájdete jedinú hornorakúsku lyžiarsku oblasť, ktorá hostila svetový pohár. Siaha do výšky 2000 m. n m. a zimným športovcom ponúka zvlášť vysokú záruku dobrých snehových podmienok na svahoch s celkovou dĺžkou až 40 km. Na svoje si prídu tak športoví lyžiari hľadajúci výzvy – napr. na pretekárskej trati Hannesa Trinkla, ako aj rodiny, ktoré túžia po zábave a rozmanitosti na mnohých „modrých“ trasách.

Stredisko Wurzeralm ponúka na 22 km zjazdoviek pohodovú lyžovačku s nádherným výhľadom na hory. Celosvetovo najrýchlejšia pozemná lanovka vyvezie hostí k horskej stanici Wurzeralm za rekordný čas. Tam na nich čaká Sunny Kids Park pre deti, nádherné zjazdy a svojrázne chaty.

 

TOP podujatia

Hinterstoder:27.-28.02.2016 AUDI FIS Svetový pohár v lyžovaní mužov

Wurzeralm: 23.01.2016 Rodinný deň na zjazdovke

www.hiwu.at

     

 Vďaka skisport.com je lyžovanie jednoduchšie a cenovo výhodnejšie!