Kam s deťmi v apríli

Všetky články

Aj vy si lámete hlavu ako vyplniť deťom voľný čas? Či je jar, leto, jeseň alebo zima, stále je jednoduché nájsť niečo, čo máte radi. Ak ste im ešte nevymysleli program, FUN4KIDS vám prináša zopár tipov z každého kraja, kam sa oplatí ísť pozrieť. Či už na celý deň, alebo aspoň na pár hodín. Deti potrebujú aktivity, kde sa odreagujú a zabavia, či už športové, alebo kultúrne, podľa vášho gusta. Inšpirujte sa!

 

Banskobystrický kraj

Batolárium, Akvabatolárium, Farbabatolárium v Banskej Bystrici

Rôznymi formami Batolárií, inscenácií pre najmenšie deti a to už od 0 rokov, sa divadelní tvorcovia v európskych mestách zaoberajú už od roku 1987. Bábkové divadlo na Rázcestí sa inšpirovalo týmito pokrokovými európskymi tendenciami a ako prvé divadlo na Slovensku uviedlo divadelný projekt pre batoľatá a ich rodičov Batolárium, na ktorý nadväzuje v poradí druhou inscenáciou - AKVabatolÁRIUM. Novinkou je tretie pokračovanie projektuFARBAbatolÁRIUM. Tešiť sa môžete na niekoľko predstavení v Banskej Bystrici.

http://www.bdnr.sk/program/program/deti/batolarium

Lesnícke dni vo Zvolene

Lesnícke dni 2016 sú najväčším celoslovenským podujatím organizovaným lesníckymi inštitúciami na Slovensku. Projekt Lesnícke dni nadväzuje na úspešné predchádzajúce ročníky, ktoré sa konajú od roku 2007.  Lesnícke dni ponúkajú program podujatí určených pre širokú verejnosť a zameraných na interaktívne informovanie verejnosti o zaujímavostiach slovenských lesov, špecifickosti lesníckej práce a činnostiach, ktoré prinášajú benefity pre celú spoločnosť. Z programu podujatia detičky určite pobavia tvorivé dielne, lesná pedagogika, ekohry, súťaže, včelárstvo, lukostrelectvo, ukážky lesníckych činnosti a sadenie stromčekov.

http://www.lesnickedni.sk/

Dobrú chuť, Vlk! v Banskej Bystrici

Niekedy sa v rozprávkach stane aj čosi celkom nezvyčajné. Čo sa však musí stať, aby sa stal z vlka vegetarián a zajačik zavýjal na mesiac?
Rozprávka, ktorá odhalí, ako to dopadne, keď sa výchovy malého zajačika ujme starnúci uhundraný vlk.
Hra významnej poľskej autorky Marty Guśniowskej, ktorá sa špecializuje na tvorbu pre deti a väčšina významnejších divadiel v Poľsku uvádza jej tituly pravidelne a s veľkým úspechom. V rozprávke sa narába s absurdnými zvratmi, nonsens je povýšený na tvorivý princíp.

http://www.bdnr.sk/program/program/deti/dobru-chut-vlk

 

Bratislavský kraj

Popoluška v Bratislave

Kde bolo, tam bolo, žila raz jedna Popoluška, jej dve škaredé sestry Žavota a Emerencia a zlá Macocha. Popoluška sa musí starať o celú rodinu - upratovať, umývať riad a variť... Zrazu sa však objaví dobrá Víla a pomôže jej dostať sa na kráľovský bál. Tam sa do nej zamiluje krásny Princ a ako to už v rozprávkach býva - zlo je potrestané a víťazí nad ním láska a dobro. 

http://www.divadloarena.sk/ponuka/detail/183

Otvorenie sezóny v ZOO Bratislava

Milí priatelia bratislavskej ZOO, príďte v sobotu 2. apríla 2016 otvoriť novú sezónu. Detské lanové ihrisko oficiálne do života uvedie primátor hlavného mesta Bratislavy JUDr. Ivo Nesrovnal, LL.M. spolu s populárnym spevákom Adamom Ďuricom. Svojou prítomnosťou nás potešia herci zo seriálu ZOO, Lucia Kevická, šikovné psíky zo Športového klubu policajtov K-9, kontaktné zvieratká a koníky. Šťastena sa usmeje na zopár návštevníkov, ktorí vyhrajú skvelé darčeky v tombole a spolu tiež oslávite Svetový deň vtáctva rôznymi kvízmi, súťažami a komentovaným kŕmením vtáctva. Celým týmto príjemným podujatím vás bude sprevádzať vtipný moderátor a zabávač Richard Vrablec.

http://www.zoobratislava.sk/

Bratislavské bublifukovanie 2016

Jednoduchá ale o to efektívnejšia atrakcia. Bublinkový pochod, bublifuking, bubble blowing, ... rôzne názvy, idea rovnaká - spolu s jarným počasím vyjsť do ulíc a fúkať bublinky. Podstatou je neformálna prechádzka mestom spojená s fúkaním bublín. Všetci sú vítaní. Pozvite koho len chcete.

https://www.facebook.com/events/1662570720689080/

 

Košický kraj

Výstava Akvatera Košice

Dovoľujeme si Vás pozvať na jedinečnú predajnú výstavu exotických zvierat AkvaTera Košice, ktorá sa uskutoční dňa 10.04.2016 od 09.00 do 15.00 hod. v Spoločenskom pavilóne. Chovateľstvo akváriových a teráriových zvierat sa teší na Slovensku veľkému záujmu a počet záujemcov neustále narastá. Uvidíte viac než 60 vystavovateľov so stovkami zvierat, ktoré nenájdete ani v ZOO.

https://www.facebook.com/events/437840943073216/

Rušňoparáda v Košiciach

Najväčšie stretnutie priaznivcov železničnej nostalgie i moderny na východe Slovenska sa pravidelne koná v rušňovom depe v Košiciach. Návštevníci si ich budú môcť doslova ohmatať. Pre deti sú od rána až do večera pripravené zábavné atrakcie a kreatívne dielne, občerstvenie, hudba, premietanie a ďalšie.  Návštevníkov priamo do depa privezú mimoriadne nostalgické vlaky z rôznych kútov východného Slovenska, dokonca aj z takých miest, kde už osobná doprava roky nepremáva.

http://www.detskazeleznica.sk/

Festival Rastieme s deťmi

Pozývame vás na celodenný festival inšpirácie, vzdelávania a zábavy - RASTIEME S DEŤMI. 
Čaká vás 5 prednášok na témy kontaktného rodičovstva a rešpektujúcej výchovy detí určených hlavne pre tehotné ženy a rodičov menších či väčších detí. Súbežne s prednáškami bude pre deti pripravený program v herni, ktorého súčasťou budú kreatívne dielne, hudobný workshop či maľovanie na tvár.

http://lele.sk/rastiemesdetmi/

 

Nitriansky kraj

Parta moja, parta!

Krajské osvetové strediske v Nitre organizuje kultúrne podujatie zamerané na zvyky tradičnej ľudovej svadby. Prezentácia neviest a ľudových krojov z Nitry a Komárna, výstava krojovaných bábik, dobových fotografii a vyšívaných párt, to všetko vás čaká 1. apríla v Krajskom osvetovom stredisku v Nitre. Návštevníci budú mať možnosť zoznámiť sa z niekdajšími zvykmi tradičnej ľudovej svadby, pozrú si staré fotografie, svadobné kroje neviest i ženíchov a nebudú chýbať ani bohato vyšívané party z 20. storočia. Nenejachte si ujsť príležitosť nazrieť do zákulia tradičnej svadby našich predkov a spoznajte svadobnú kultúru slovenského i maďarského národa. 

http://www.kosnr.sk/_public/files/PartaMojaParta-plagat.pdf

Astronomické pozorovanie pre verejnosť v Hvezdárni Nitra

Ponúkame Vám vzrušujúci spôsob ako sa dozvedieť viac z astronómie. Prináša nezabudnuteľné zážitky, je vždy vedecky presný na nové poznatky a vedomosti. Digitálny systém planetária umožňuje kombináciu vedy, kultúry, umenia, kreativity a vzdelávania. Príďte si pozrieť vizualizáciu oblohy so zobrazenými objektmi a súhvezdiami, ktoré bude možné vidieť na južným obzorom.

http://www.kosnr.sk/astronomicke-pozorovania-vo-hvezdarni-pre-verejnost-na-rok-2015/

Fíha tralala a rozprávková družina v Nitre

FÍHA TRALALA a rozprávková družina. Pesničkovo-divadelná šou pre najmenších divákov. Produkcia Fíha tralala Vám prináša rozšírenú verziu najnavštevovanejšieho divadelného predstavenia pre deti súčasnej slovenskej tvorby.

Detské hity: BUM BÁC, BUNKA, LÚKA, IDEM KVA KVA K VÁM, BAGER A TATROVKA atď...Obľúbeného škriatka Fíha si môžete pozrieť a vypočuť v hodinovom programe a spolu s obľúbenými rozprávkovými postavičkami aj zatancovať.

https://www.facebook.com/events/1101038303269708/

 

Prešovský kraj

Martin a hviezda v prešovskej hvezdárni

Astronomická rozprávka pod umelou hviezdnou oblohou pre deti od 4 rokov o Martinovi a jeho ceste za žiarivou hviezdou. Cesta k jeho hviezdičke je veľmi zaujímavá, lebo je plná stretnutí s vesmírnými telesami. Martin opustí našu Zem, potom slnečnú sústavu a preletí aj okolo niektorých súhvezdí. Pretože sa mu podarí dostať sa celkom blízko k vytúženej hviezde, naučí sa od nej peknú riekanku. 

http://www.astropresov.sk/

Pesničky pre (ne)poslušné detičky

Miro Jaroš je úspešný spevák a napísal aj niekoľko kníh pre najmenších. Miro Jaroš v žltej košeli s červeným motýlikom, učiaci deti robiť dobré veci. Čistiť si zúbky, umývať ruky a pekne si aj poupratovať. Všetko super zvláda s pomocou pesničiek. Koncertuje krížom-krážom po Slovensku a zavíta aj do Popradu!

http://www.visitpoprad.sk/

Divadelne predstavenie Škaredé káčatko v Prešove

Kde je skutočný domov a kde je ukrytá naozajstná krása? Odpoveď možno nájde pani Hortenzia Swanová, ktorá na ceste z dovolenky, tak trošku zablúdila. Príhody Andersenovho škaredého káčatka, sa nám pre očami liahnu v novej podobe, ale s tým istým príbehom ako ho stáročia poznáme.

http://www.babadlo.sk/wp/udalosti/skarede-kaciatko-56/

 

Trenčiansky kraj

Otvorenie sezóny v Tarzanii

Lanový park Tarzania na Brezinenachádzajúci sa v blízkosti Trenčianskeho hradu, ponúka množstvo fantastických lanoviek a prekážky až do výšky 10 metrov opäť otvára svoje brány. Ak obľubujete aktivity s patričnou dávkou adrenalínu a fyzickej námahyste na správnom mieste. Čakajú na vás nezabudnuteľné zážitky.  

https://www.facebook.com/TarzaniaTrencin/?fref=nf

Divadlo O nenažratom papagájovi v Trenčíne

Pútavou formou rozpovedaný príbeh o papagájovi Mimovi a jeho kamarátovi, kapitánovi Panthovi nás zavedie na opustený ostrov. Budeme sa musieť postarať sami o seba, dokázať sa najesť, uvariť a dokonca zachrániť Mimovi život! A po preplavení sa na Ostrov narcisov sa zasa naučíme niečo o tom, ktoré poklady sú v našom živote najvzácnejšie a čo musíme urobiť pre to, aby sme si ich uchovali a rozdali našim blízkym. 

http://klubluc.sk/divadlo/1459/17_4_2016/detsky-divadelny-klub-o-nenazratom-papagajovi.html

XXIII. Medzinárodný festival duchov a strašidiel na Bojnickom zámku

Slovenské národné múzeum – Múzeum Bojnice prinesie milovníkom napätia a tajomných historických príbehov ďalší ročník návštevnícky atraktívneho Medzinárodného festivalu duchov a strašidiel. Pod názvom PRÍZRAK sa tento rok ukrývajú slávne aj neslávne osudy jednotlivých členov rodu Pálfi, známe aj menej známe súvislosti tiahnuce sa naprieč storočiami.
Príbeh, ktorý tvorcov festivalu inšpiroval, sa začínal písať v roku 1646, keď umieračik 
v jeden deň zazvonil dvom synom šľachtického rodu Pálfi. Dňa 30. mája 1646 tento svet navždy opustili synovia Mikuláša II. Pálfiho, bratia Štefan a Ján.
O pár rokov neskôr umreli v priebehu jedného roka obaja synovia Pavla IV. Pálfiho. Ján Karol a Ján Anton naposledy vydýchli v roku 1694. A neboli to posledné záhadné úmrtia. Akoby nad týmto rodom visel tajomný prízrak, neustále sa vracajúci z minulosti, snažiaci sa o vyhubenie rodu.  Kto stojí za týmito záhadnými úmrtiami? Prečo bezmocne umierajú synovia z mocného rodu Pálfi? A čo tají posledný šľachtický majiteľ Bojnického zámku? Prečo sa Ján František Pálfi tak obáva tajomného prízraku? Má snáď dôvod na obavy? Nebodaj pred svetom ukrýva utajovaného syna?

https://www.facebook.com/events/1568708846753505/

 

Trnavský kraj

Smejko a Tanculienka v Skalici

Smejko a Tanculienka v novom šate, s novým a prvým DVD a s novým programom Čáry Máry Fuk, na ktorom zažijete tie najlepšie pesničky z DVD Čáry Máry Fuk.  Veselá pesničková fantázia s kúzlami a pesničkami ako Vlk a Kozliatka, Červená čiapočka, Budkáčik a Dubkáčik, Hruška. 
Okrem rozprávkových pesničiek si prídu na svoje aj tí úplne najmenší chrobáčikovia s pesničkami Nonono tytyty, Hej rup, do toho, Hádaj hádaj.... a s novinkou Šmucko Knoflik. Na záver vyčarujeme mini diskotéku s našimi tanečnými peckami ako Drobec, Kačací tanec, Prepáč, prosím...ďakujem a Máme tu leto.Na úplný záver si urobíme spoločné fotky so všetkými chrobáčikmi!

https://www.facebook.com/events/944073425669099/

Trnavský rínek

Trnavský rínek je moderný mestský trh v historických uliciach Trnavy. Snaží sa oživiť verejný priestor a inšpirovať ľudí, aby vyšli do ulíc a spoločne trávili voľný čas na pravidelne sa opakujúcom trhu v centre mesta. Rínek sa zameriava na lokálnych malopredajcov poctivých produktov, kreatívnych ľudí, či neziskové organizácie, ktoré tu môžu predstaviť a odprezentovať svoje aktivity. 
Príďte si vychutnať peknú sobotu v meste, nakúpiť pekné veci, pochutnať na dobrom jedle a stretnúť priateľov. Môžete sa tešiť na hudobný program, kreatívne workshopy, diskusie a nebudú sa nudiť ani Vaše deti, pre ktoré opäť pripravíme divadielka a kopec zábavných aktivít.

http://www.trnavskyrinek.sk/

Fraštácky trh v Hlohovci

Jarný trh bude taktiež spojením farmárskeho trhu s prezentáciou a predajom tovaru od rôznych regionálnych predajcov. Na trhu bude pestrá ponuka rôznych výrobkov z domácej produkcie, osviežujúce limonády, dobrá kávička, či kvalitné vínko. Spestrením budú rôzne sprievodné aktivity ako napr. hudobná produkcia domácich Fraštáckých, ale i iných kapiel, rôzne vystúpenia, tvorivé dielne pre deti, detský kolotoč a mnoho iného :)

https://www.facebook.com/events/147131125674269/

 

Žilinský kraj

Decká nasadať! Dopravná škôlka v retro štýle v Žiline

Prvé „šoférske“ skúsenosti a s nimi aj základné informácie o cestnej premávke hravou a nenútenou formou a v retro štýle. To všetko deťom  sprístupní jedinečná dopravná škôlka Decká nasadať!, ktorú žilinský Aupark otvorí v prvý aprílový pondelok. Akcia Decká za volant! potrvá od 4. apríla do 24.apríla. V čase od 13:00 do 19:00 cez týždeň, a od 9.00 do 20.00 cez víkend bude na prízemí obchodného centra zdarma k dispozícii dopravné ihrisko v retro štýle, kde si deti môžu v replikách oldsmobilov vyskúšať aké je to v premávke sedieť za volantom. K dispozícii na zapožičanie budú elektrické autíčka, autíčka na šliapanie pre väčšie deti a pre najmenších s odrážaním sa nožičkami. 

http://www.auparkzilina.sk/

Tárajko a Popletajka v Martine

Tárajko a Popletajka spolu s kamarátmi z rozprávok precestujú celý svet, len aby našli začarovanú kamarátku Pandu Vandu. Predstavenie bude plné zábavných situácii, pesničiek a tancov, ale najmä nových kamarátov z rozprávok, ktoré poznajú všetky deti. Môžete sa tešiť na stretnutie s Mimóňmi, so Shrekom, princeznou Sofiou, levom Alexom, kráľom Julienom, snehuliakom Olafom, Sidom z Doby Ľadovej a inými rozprávkovými postavičkami.

https://www.ticketportal.sk/event.aspx?id=22042

Crazy Chichi & friends v Žiline

Crazy Chichi s kamarátmi sa jedného dňa pri potulkách džungľou nečakane ocitli pri obrovskom vtákovi a keď videli, ako do jeho bruška nastupovali vysmiati turisti, zvedavosť ich nenechala chladnými a i napriek veľkému strachu sa im podarilo nastúpiť a schovať sa v útrobách. Netušiac, že veľkým vtákom bolo lietadlo, sa za drnčiacich zvukov motorov začalo ich super dobrodružstvo. Precestovali celý svet a zážitky z krajín priblížia deťom prostredníctvom pesničiek a tanečných choreografií typických pre danú krajinu. V tematických pesničkách, napr. o čokoláde, či lízankách, motivujú detičky, aby si radšej zatancovali, ako by mali tieto sladkosti papať, mať veľké brušká a pokaziť si zúbky. Príbeh ich putovania končí príchodom na Slovensko, kde sa zvieratkám páči práve preto, lebo detičky sú šikovné, šťastné a majú rady tanec a pohyb ako taký.
Tanečná show trvá cca 60min., počas ktorej zaznie mnoho tematických piesní, v ktorých sa zvieratká vystriedajú v rôznych tematických kostýmoch. Už od prvej pesničky sa deti stávajú súčasťou príbehu, začínajúc tlieskaním a dupaním v hľadisku, jednoduchými pohybmi až po vystupovanie so zvieratkami na pódiu. Na svoje si prídu aj rodičia, ktorí, ak si myslia, že budú len nečinne sedieť v hľadisku, sa veľmi mýlia.

http://eagency.sk/event/crazy-chichi-friends/