Best for Family

Všetky články
 
Burgenland je všeobecne jedným z najviac rodinne zameraných regiónov. Jeho ponuka zahŕňa všetko od interaktívnych akcií až po cyklistiku a jazdu v kanoe.

Voľnočasový park pri Neziderskom jazere Familypark Neusiedler See je vďaka 80 atrakciám a rozlohe 140 000 m² najväčším parkom svojho druhu v celom Rakúsku. Zábava a dobrodružstvo sú zaručené. U nás deti lietajú na orlích krídlach, hľadajú vzácne kamene, prechádzajú strašidelným zámkom a prekopávajú obrovské pieskovisko. Počas dlhých nocí vo Familyparku si vy a vaša rodina môžete užívať vzrušujúce atrakcie až do neskorých nočných hodín (25. 6., 9. a 23. 7., 6. a 20. 8.).

Doprajte svojej rodine čistú prírodu – v Národnom parku Neusiedler See – Seewinkel, ako aj v šiestich národných parkoch tejto spolkovej krajiny, kde pri peších a cyklistických výletoch budete môcť objavovať pestrú faunu a flóru. Miestnu prírodu však môžete preskúmať aj hravo na bicykli – po stovkách kilometrov príjemných rodinných trás. Alebo môžete dať prednosť prechádzke po okolí s lamami z farmy Elfenhof bei Güssing.

Termálne kúpele Sonnentherme Lutzmannsburg ponúkajú široké spektrum akcií, ktoré vďaka detskej pláži Baby Beach & Co. naplnia všetky potreby rodičov s malými deťmi, zatiaľčo ich starší potomkovia si užijú megatobogan. Hradná myš Forfel vás už po 20. raz pozýva na hrad Forchtenstein Fantastisch (9. – 31. 7.), kde si môžete na vlastnej koži vyskúšať, ako sa žilo kedysi – zastrieľať si z luku, pozrieť si dravé vtáky a zúčastniť sa pasovania za rytierov a rytierky.

Na zámku Esterházy v Eisenstadte sa z vás pri napínavých detských a rodinných prehliadkach stanú dobrí pozorovatelia – okrem iného budete hľadať „Skutočný falzifikát“. Strašidelné to bude počas upírskych prehliadok pri svite mesiaca na hrade Forchtenstein. Všetkých podnikavých návštevníkov v celom Burgenlande pozýva maskot, urečnený papagáj Pauli Plappagei, na dobrodružstvá v múzeách, spoločné prehliadky a kreatívne workshopy.

 

Nechajte sa rozmaznávať

Aby dovolenka začala už pri Vašom príjazde, čaká na vás v Burgenlande ubytovanie prispôsobené rodinám – s hostiteľmi, ktorí zo skúseností vedia, čo znamená rodinné pohodlie.

Zážitky uprostred fascinujúcej panónskej prírody ponúka aj dovolenka na gazdovstve. Zábavu pre malých i veľkých zabezpečí až 140 gazdovstiev. Na nich môžu deti pobehovať po stajniach. Hrať sa s mačkou. Sprevádzať gazdu na pole. A pomáhať gazdinej pri pečení chleba. Nefalšovaná príroda na vás čaká aj v obci Neutal v Strednom Burgenlande. V zážitkovej dedine JUFA Landerlebnisdorf Neutal sa dovolenkuje nielen v pohodlných rodinných bungalovoch, ale aj dobrodružne v nomádskych stanoch, tzv. jurtách. O komfort je postarané, zábavu a vzrušenie na rodinnej dovolenke popritom zabezpečí prírodné ihrisko s hladkacou zoo či wellness zariadenie.

All inklusive služby ponúkajú v Strednom Burgenlande hotely All in Red a Thermenhotel Kurz, ktoré sa nachádzajú hneď vedľa termálnych kúpeľov Sonnentherme Lutzmannsburg: Thermenhotel Kurz má k dispozícii „Burgiland“ – miesto, kde deti smú byť deťmi – detský svet so všetkým, čo k tomu patrí, od loptičkových bazénov až po detské kino. V hoteli All in Red je pre rodiny pripravené všetko, za čím piští detské srdce – od postieľok cez detský príbor až po chutné výživy značky Hipp. Aj detský hotel SEMI pri kúpeľoch Sonnentherme sa vyznačuje atraktívnymi paušálnymi ponukami a bezpečným interiérovým lezeckým svetom a kinom. V plážovom kempingu Podersdorf sa po zábavných nociach strávených v stane alebo karavane celý deň oddychuje pri vode. Pretože tento bezbariérový kemping sa nachádza priamo pri Neziderskom jazere.

  

Termíny, kontakty a informácie na : www.bestforfamily.at