Štyri lyžiarske strediská v Rakúsku

Všetky články

Štyri výborné lyžiarske strediská v Rakúsku vhodné na krátku dovolenku s deťmi

Detský lyžiarsky lístok SNEHULIAK len za 3 eurá na deň a atraktívne paušály

Ak chcete zažiť ideálnu rodinnú lyžovačku, vyberte sa do blízkych lyžiarskych stredísk Hochkar alebo Lackenhof am Ötscher v Dolnom Rakúsku či Hinterstoder & Wurzeralm v regióne Pyhrn-Priel v Hornom Rakúsku.

Deti do 10 rokov (r.2009) v sprievode jedného z rodičov s platným lyžiarskym lístkom majú lyžiarsky lístok, kartu Snehuliak - Schneemankarte, iba za 3 eurá na deň (potrebný je dôkaz o rodinnej príslušnosti). Ubytovacie zariadenia tu majú v ponuke atraktívne paušálne balíky počas víkendov, troch alebo štyroch dní alebo celého týždňa mimo hlavnej sezóny za senzačné rodinné ceny.

Hinterstoder a Wurzeralm
Lyžiarsky región Hinterstoder-Wurzeralm leží pred dychvyrážajúcou kulisou pohoria Totes Gebirge a je dobre dostupný z diaľnicie Pyhrn.

Hinterstoder leží vo výške 2000 m a zimným športovcom ponúka vysokú záruku dobrých snehových podmienok na 40 km zajzdoviek. Na svoje si tu prídu milovníci zimných športov hľadajúci výzvy na pretekárskej trati Hannesa Trinkla, i rodiny túžiace po zábave a rozmanitosti na modrých a červených trasách.

Novinky

Areál detského Sunny Kids parku je rozšírený a sú vybudované dva nové podporné pásy a priestor lyžiarskej školy je tiež rozšírený o nový vstup a toalety. 

Od zimnej sezóny 2019/20 pribudne nový ALPRIMA Aparthotel Hinterstoder - apartmánový hotel prvej triedy s 330 posteľami a concierge službami vhodný pre všetkých, ktorí hľadajú cenovo výhodné ubytovanie. Vďaka centrálnej polohe bude ideálnym východiskovým miestom pre vašu lyžovačku.

Stredisko Wurzeralm je rajom pre rodiny s deťmi a ponúka pohodovú radosť z lyžovačky na 22 km zjazdoviek s nádhernou horskou panorámou. Najrýchlejšia pozemná lanovka Európy vyvezie hostí k vrcholnej stanici za rekordný čas. Tam na nich čaká Sunny Kids Park pre deti, nádherné zjazdovky a tradičné chaty. Počas rodinných nedelí od 23.12. tu zažije celá rodina zábavu a dobrodružstvo.  www.hiwu.at

Podujatia

08.12.2018

Otvorenie  zimnej sezóny so stanicou Life Radio v Hinterstoderi

31.12.2018

Silvestrovská párty “um 6i is 12i” na chate Löger Hütt‘n v Hinterstoderi

26.01.2019

Detský deň Rakúskeho lyžiarskeho zväzu - ÖSV Kinderschneetag Wurzeralm

02.02.2018

Závod v lyžovaní Intersport Kids Cup a večer závod „Arena Night Race“ v stredisku Wurzeralm

02.03.2019

Slávnosť snehu rádia Radio OÖ Schneefest v Hinterstoderi

 Hochkar

Najvyššie položené lyžiarske stredisko Dolného Rakúska je známe svojou legendárnou zárukou dobrých snehových podmienok. Len 240 km od Bratislavy sa Hochkar prezentuje svojimi 8 modernými vlekmi a lanovkami, 19 km zjazdoviek, zážitkovou zjazdovkou Snowtrail Route99 a nádhernou krajinou s panorámou, ktorá je pre Dolné Rakúsko naozaj jedinečná! Hochkar je centrom nadšencov zimných športov a pre freeriderov sa tu nachádza jediná Freeride Arena v Dolnom Rakúsku. www.hochkar.at

TIP na podujatia:

9. marca sa môžete tešiť na Genuss Wedeln, Víno.Pôžitok.Lyže., počas ktorého si zapnete lyže a na mnohých chatách v regióne budete ochutnávať fajnové vína.

30. marca sa bude konať 3. Hochkar Dirndlskitag, teda deň v krojoch podľa motta „šup do kroja a hor sa na kopec“

Lackenhof am Ötscher

Od Bratislavy je vzdialený len 220 km a ponúka široké spektrum rodinných ponúk. Pre najmenších tu je Sunny Kids Park s pásovým vlekom, pre väčších je k dispozícii 6 lanoviek a 19 km perfektne upravených zjazdoviek. Od začiatočníkov až po profíkov si tu garantovane nájde každý svoju obľúbenú trať. www.oetscher.at

TIP na podujatie: Nechajte sa očariť 29. decembra perfektným podujatím pre rodiny s názvom „Die Nacht“. 2. februára si užijete na podujatí Fire&Ice dychvyrážajúcu ohňovú show a ohňostroj.

 

Do skupiny Vereinigten Bergbahnen patria aj ďalšie strediská: Hochficht, Kasberg, Hochkössen, Heiligenblut am Großglockner, Schnalstaler Gletscher) Viac info nájdete na www.skisport.com