Škôlka Čarovný domček

Všetky články

Ako je v súkromnej škôlke?

Rodičia si často kladú otázku, čo môže súkromná škôlka ponúknuť dieťaťu. Jednu vám teraz predstavím:

Súkromná materská škola Čarovný domček sa nachádza v tichej lokalite v obci Hrubá Borša a je v prevádzke od roku 2008. Materská škola je zaradená do siete škôl a školských zariadení, čo znamená, že sme oprávnení vydávať Osvedčenie o absolvovaní predprimárneho vzdelávania. V našej škôlke pracujú výhradne kvalifikovaní pedagógovia.

 Výhodou je predovšetkým prostredie, v ktorom sa naša MŠ nachádza. Deti majú k dispozícii nadštandardne vybavený interiér aj exteriér, ktoré zabezpečujú kvalitné predprimárne vzdelávanie a celostný rozvoj osobnosti dieťaťa. Prioritou je individuálny prístup a malý počet detí v triede, maximálne 15 detí.
Priestory sú nepretržite strážené, prístup do areálu majú len rodičia detí. Ďalšou prednosťou nášho zariadenia je vlastná kuchyňa a ponuka zdravých jedál. Samozrejmosťou je denne podávanie ovocia, cereálií, ostatných zdravých surovín s dôrazom na dodržiavanie pitného režimu. Deti je možné prihlásiť do viacerých krúžkov. Najväčší záujem je o krúžok tanečný, výtvarnú dielničku a výučbu anglického jazyka.
Našu škôlku navštevujú deti vo veku od 2 do 6 rokov a je zameraná na predčitateľskú gramotnosť a zdravý životný štýl. Mamičky majú možnosť umiestniť dieťa aj na poldenný pobyt.
Poplatok za pobyt dieťaťa vzhľadom na vybavenie, kvalitu výučby a porovnanie s ďalšími zariadeniami je veľmi výhodná.

 

Príďte sa k nám osobne pozrieť, radi vás uvítame. www.carovnydomcek.sk

 
Bc.Iveta Kožárová
Riaditeľka MŠ Čarovný domček

 

Reakcie našich rodičov:

 

Čarovný domček navštevujeme už vyše roka a tento školský rok dokonca dvojnásobne. S jeho službami sme veľmi spokojní.

Oslovilo nás príjemné prostredie, veľký vonkajší areál pod dohľadom strážnej služby, s pekným ihriskom a dostatočným priestorom na vybehanie a vybláznenie sa pre deti.
Interiér v ničom nezaostáva – čistý, pekne a účelne zariadený, plný podnetov pre rozvoj detí.

V škôlke vládne rodinná atmosféra a veľmi oceňujeme prístup učiteliek a ostatného personálu k našim deťom – pohodový, plný podpory a prispôsobený špecifikám jednotlivých detičiek.
Spokojní sme tiež s náplňou práce – deti zamestnáva množstvo inšpiratívnych činností, ktorých doslova každodenné výsledky už nemáme kde doma vystavovať. Popoludniam vládne angličtinárka Norika, tanečnica Erika a Lenkina „dielnička“.
Za zmienku ďalej stojí domáca kuchyňa pani Juditky a vedenie detí k zdravým stravovacím návykom.

Čarovný domček majú radi aj naše deti  - synova obľúbená veta „mama, poďme už do škôlky, ja tam chcem byť prvý“  a každodenné boje s dcérou pri odchode zo škôlky „ešte nechcem ísť domov, ešte sa tu chcem hlať“ hovoria samé za seba.

 

Lucia Skysľaková

 

Výber škôlky  je dosť náročná úloha pre každého rodiča  a preto by som sa s vami rada podelila o skúsenostiach v našej škôlke „ čarovný domček“ . Už názov nasvedčuje , ako sa v nej cíti môj syn Lukáš.

Lukáš začal navštevovať škôlku ,keď mal 2,5 roka. Vtedy ma škôlka zaujala metodikou „krok za krokom“ , veľkým  uzavretým areálom  stráženým  SBS, a novým, čistým zariadením. Toto všetko sa mi aj potvrdilo .

Začiatky boli pre nás veľmi ťažké , ale vďaka perfektnému personálu sme to zvládli úplne super. Takže naše „nechcem ísť do škôlky“ sa zmenilo na „ nechcem ísť domov“. Veľké plus je vlastná kuchyňa , škôlka sa zameriava na zdravú výživu a Luky si naozaj  Juditkine výtvory  chváli.  Čo ma najviac potešilo a teší do dnes sú pokroky , ktoré Lukáško robí. Stále niečo vyrábajú , učia sa stále nové pesničky , básničky a majú super režim. Škôlka ponúka aj krúžky, anglický jazyk ,dielničku a tanečnú.  Takže ja viem, že kým som v práci je o môjho drobca dobre postarané v rodinnom prostredí, lebo čarovný domček je rodinné prostredie pre deti, ale aj pre nás rodičov.

Takže v škôlke čarovný domček máme veľa výhod, no a možno aj jednu „nevýhodu“ a to , že už nemám kam ukladať Lukáškove krásne výtvory .

Tak milí rodičia , dúfam, že aj vy si vyberiete pre vašu ratolesť tú správnu škôlku , a budete s ňou spokojný.

                                  

Petra