So psíkom na cestách

Všetky články

Leto je tu a s nim aj blížiaci sa čas dovoleniek, cestovania za zábavou, poznaním či relaxom. Mnohí z nás berú svojho chlpatého miláčika so sebou, aby im aj on pomohol vytvoriť hromadu fantastických letných spomienok. 

Ešte pred tým, ako sa zbalíte a vyrazíte, prečítajte si našich pár rád,aby bol výlet so psíkom krásny a pohodový pre obidvoch z vás.

Naplánujte si vašu cestu

Ak plánujete dlhšie presúvanie autom, berte na vedomie, že je dobré si naplánovať pár pravidelných 15 až 20 minútových prestávok. Ako často budete stáť, záleží hlavne na vašom psíkovi a na jeho zvykoch. Odporúčame však urobiť zastávku minimálne každé 3-4 hodiny cesty na takom mieste, kde sa môže psík trošku uvoľniť a trošku poprechádzať.

Bezpečnosť

Počas cesty by mali byť všetci pasažieri, vrátane psíka v bezpečí. Psík by mal byť zabezpečený proti pohybu. Odporúčame buď cestovnú klietky, alebo špeciálne cestovné pásy pre psy. Klietka by mala zodpovedať veľkosti psa a nemalo by v nej byť nič, čo by psíkovi mohlo ublížiť. Do klietky nechajte psíka vojsť samého, nikdy sa ho tam nesnažte natlačiť, ak tam isť nechce. Cestovanie bude brať ako trest. Je dobre psíka pred cestou dobre vyvenčiť a nechať ho sa s klietkou dobre zoznámiť (platí hlavne pre psov, ktorí v klietke ešte neboli). Snažte sa byť pozitívny a psík sa v klietke za chvíľu ukľudní a uvoľní.

Návšteva veterinára

Ak ste so psíkom už dlhšiu dobu nenavštívili veterinára, urobte tak ešte pred cestou. Môžete si tak ušetriť zbytočné problémy, ktoré môžu napríklad v zahraničí nastať. Preverte, či má psík všetky aktuálne potrebné vakcíny, prípadne sa s veterinárom poraďte o odporúčaných liekoch, ktoré by ste si mohli na cestu vziať.

Pas pre psa

V prípade, že cestujete do zahraničia, preverte si, aké potrebné doklady potrebujete na cestovanie s vašim psom. Zvyčajne to býva pas a veterinárna knižka, kde sú zaznamenané všetky očkovania. Do úvahy pripadá už dnes aj pre psy bežne dostupné cestovné poistenie.

Rezervujte si „ petfriendly“ hotel, alebo zariadenie

Pri rezervácii dbajte na to, že nie každý hotel akceptuje psov, či mačky. Je potrebné sa dopredu informovať, či vami plánované zariadenia má, alebo nemá reštrikcie, týkajúce sa pobytu vášho psíka u nich. Taktiež si skontrolujte poplatky, ktoré je potrebné uhradiť pri pobyte s vašim chlpáčom.

Čo zbaliť psovi na cestu?

  • Žrádlo a misku
  • Vodu
  • Obojok a vodítko
  • Vrecko na výkaly
  • Lieky
  • Prípadne pipetu proti kliešťom a pinzetu na ich vyberanie.

Veríme že týchto pár rád vám môže pomôcť, vyhnúť sa nepríjemnostiam a pomôže vám prežiť krásne chvíle na cestách s vaším štvornohým miláčikom.

Tak si to užite!

Zdroj: www.blog.chlpaci.sk