Online hry pre deti

Všetky články

Online hry pre deti? Áno, sú aj také!

Odpoveď správneho rodiča na otázku, či pustiť dieťa k počítaču je zväčša: Nie, radšej nech sa hrá vonku. A predsa vidíme deti s tabletmi, notebooky sa dávajú pod stromček, k narodeninám .. online hry sa robia aj pre deti a dokonca tak, aby ich niečo naučili. Vyberieme zopár detských hier, ktoré vás môžu inšpirovať keď bude vonku pršať alebo nebudete mať náhradný program.

 

Postreh v milej hre s líškou 

 

Detské online hry dokážu natrénovať aj postreh. V milom grafickom prevedení to navyše bude i zábavné. Cieľom tejto postrehovej hry je chytiť kačku, ale pozor, na prvý raz sa to takmer nikomu nepodarí. Kačka aj líška vydáva počas hry veselé zvuky a hra sa ovláda veľmi jednoducho, myškou. Hráč musí len dávať pozor na vlkov a jednoducho, musí mať oči na stopkách!


Piškvorky neomrzeli a neomrzia

Hra piškvorky sa väčšinou hráva na papieri, no ak nemáte potrebného člena do páru, zahrajte si piškvorky online. V tejto piškvorkovej hre uteká tiger a vy mu klikaním na bodky chcete zahatať cestu. Hra je opäť vyrobená pre deti, zabaví a potrénuje hlavičku.


Mahjong vo verzii pre deti

Mahjong je založený na spájaní rovnakých kociek, väčšinou sú to čínske vzory. V tejto detskej verzii sú to však krásne farebné obrázky. V mahjongu sa kocky odkrývajú postupne a brať môžete len z krajov alebo z vrchu. Mahjong pre deti veľmi dobre potrénuje myseľ.

 

Skákačky a Šmolkovia dokopy?

Skákačky hrávajú často aj dospelí, najmä na  odreagovanie. Detské skákačky trénujú postreh a schopnosť nielen rozoznávať viacero tlačidiel na klávesnici, ale ich aj rýchlo používať a striedať. Navyše, ktoré dieťa nemá rado Šmolkov?

 

Hľadanie vecí zabaví celú rodinu

Nemyslíme teraz ale hľadanie stratených kľúčov a mobilov, aj keď to sa stáva doma bežne. Detské hry na hľadanie vecí stále bodujú. Nájdete predmet, pomocou ktorého si odomknete ďalší level, komnatu, indíciu alebo postup. Najobľúbenejšie sú v poslednej dobe opičky Monkey Go Happy. Vyskúšajte ich tiež a možno zistíte, že to deťom v hľadaní veci ide lepšie ako vám! :)

Ste to vy, kto dáva do rúk dieťaťa povolenie hrať sa na tablete alebo na počítači. Práve preto je na vás, čo dieťaťu dovolíte hrať sa. Ak vás niektorá z hier inšpirovala, stránka s hrami pre deti DetskéHry.sk je tu aj pre vás! Nájdete tu hry pre najmenších alebo zábavné hry pre deti, ktoré navyše potrénujú logiku, postreh a prstoklad vašej ratolesti.