Familypark Neusiedlersee

Všetky články

Zážitok a dobrodružstvo v najväčšom zábavnom parku Rakúska.

Len ca.60 minút  jazdy autom od Bratislavy sa nachádza najväčší zábavný park v Rakúsku -    Familypark Neusiedlersee v dedinke St. Margarethen v Burgenlande.

Priamo uprostred prírody Rustskej pahorkatiny ponúka Familypark Neusiedlersee na ploche viac ako 140.000 m² okolo 80 rozličných atrakcií pre všetky vekové kategórie. V štyroch tematických oblastiach – zážitkový hrad, gazdovský dvor, rozprávkový les a dobrodružný ostrov – láka maskot parku kocúr Filippo, veľkých i malých na jedinečnú objaviteľskú cestu plnú zábavy a vzrušenia.

Pri vstupe do parku cez vstupnú bránu v stredovekom štýle sa budete okamžite cítiť ako v inom svete. Množstvo dráhových atrakcií garantuje pre každý vek a chuť niečo zaujímavé.

Odvážni môžu rachotiť do hĺbky s  Götterblitz (božským bleskom), alebo si na rodinnej horskej dráhe Rattenmühle ( potkaní mlyn) vyskúšať razantnú jazdu vo vzdušných výškach. Trošku uvoľnenejšie sa lieta na kolotoči Apfelflug (jablkový let) ponad  gazdovský dvor.  Na Römerturm (rímskej veži) si návštevník vychutná jedinečný panoramatický výhľad ponad pahorkatinu a Neziderské jazero.

Rozsiahlu ponuku má park pripravenú aj  pre najmenších návštevníkov.  Spoločne s rodičmi, alebo so starými rodičmi môžete  jazdiť vlakom pri Hansund die Bohnenranke   (Jankovi a fazuľovej stonke), alebo preskúmať gazdovský dvor počas jazdy na traktore okolo kravičiek a kozičiek. Mladí návštevníci si veľmi  obľúbili aj výbehy so zvieratkami vo Familyparku.  Ovce, kozy, somáre a aj črieda jelenej zveri  sa tešia na to, ako ich budú hostia kŕmiť. V novej ZOO Tante Mizzi’s kleiner Farm (malá farma  tety Mizi), môžete  rozličné zvieratká  pozorovať a hladkať z bezprostrednej blízkosti.  Počas horúcich letných dní sa o vytúžené ochladenie postarajú rozličné vodné atrakcie. Môžete sa osviežiť v Neptuns Wasserwelt (Neptúnovom  vodnom svete)  a  počas divokej Piratenschlacht (pirátskej bitky), alebo sa ponoriť do ríše Fliegenden Fische  (lietajúcich rýb).

Novinka 2014: Neskutočné,  ale pravdivé!

Ako každý rok, aj v roku 2014 ponúka Familypark Neusiedlersee  svojim hosťom výnimočné atrakcie: veselý Fassltanz (tanec v sudoch). Tu  otáčate spoločne so svojou rodinou a priateľmi niekoľko svižných kôl v sude na víno a  popritom sa môžete postarať aj o dávku „švungu“ navyše.   

Okrem všetkých týchto dráhových atrakcií má Familypark „ v talóne“ aj ďalšie  neobyčajné dobrodružstvo  - zážitkové a vodné plochy,  preliezačky   i rozmanité  tajomné územia, na ktorých je čo objavovať.  Veľkoryso vybudované  cestičky  vás povedú cez idylický  park s množstvom príjemných oddychových zón,  kde si môžete oddýchnuť a posedieť.  Celý areál je bezbariérový a manipulácia s  detským kočíkom či vozíkom pre hendikepovaných je bezproblémová.  

Vo Familyparku Neusiedlersee sa môžete nechať rozmaznávať  aj kulinárskymi lahôdkami . V jedenástich rozličných reštauračných zariadeniach si každý chuťový pohárik príde na svoje. Okrem toho disponuje reštaurácia špeciálnou ponukou  jedál  - vhodnou k aktuálnemu tematickému okruhu.

 

Park je otvorený  denne do 26. októbra.

Skupiny, školy a materské školy sú srdečne vítané! 

Otváracie hodiny:

Apríl – september  9.00 – 18.00 hod

Vstup do 17.00 hod.

Atrakcie do 18.00 hod.

 

Október: 10.00 – 17.00 hod.                                     

Vstup do 16.00 hod.      

Atrakcie do 17.00 hod.

Ďalšie informácie k parku FamilyparkNeusiedlersee nájdete na: www.familypark.at