Kočíky pre novorodencov

Všetky články

Ako skĺbiť outdoorové aktivity s novorodencom?

Keď sa vám narodí dieťa, život sa vám zmení naruby. To vám povie každý rodič. Všetky vaše činnosti sa musia prispôsobiť novému najdôležitejšiemu členovi rodiny. V súčasnosti však mladé páry nechcú prísť o svoje obľúbené voľnočasové aktivity ani s príchodom potomka. Uvedomiť si však musíte, že mnoho vecí sa radikálne zmení. Pozrite sa s nami, čo si musíte na čas odpustiť a čo bude naopak možné robiť aj naďalej.   

Pohyb na čerstvom vzduchu je radosť i povinnosť

Mamičky zvyknuté na aktívny športový život budú musieť zo svojho tempa upustiť. Dieťa však nie je dôvod na sedenie doma. Dieťatká nemôžu byť neustále zavreté v byte. Tiež potrebujú čerstvý vzduch a zmenu prostredia. Tak si s nimi vyjdite na prechádzku. Bude to prospešné pre vás i pre maličké. Dieťa sa z nových podnetov unaví a skôr zaspí, čím získate potrebný čas na vlastný oddych. Vzduch a príroda v parku, či prostredie v meste vám dodajú potrebnú interakciu s okolím, nebudete sa cítiť sama a šport prospeje vašej postave i duši. Uvoľnia sa endorfíny, vďaka ktorým budete šťastnejšia.

Základom je dobrý hlboký kočík

Na začiatok ste si určite zadovážili správny hlboký kočík, bez ktorého sa nezaobídete. Hlavne ak bývate v meste. Sú vhodné pre pohodlie dieťaťa i matky. Ponúkajú množstvo úložného priestoru, takže všetko potrebné budete mať pri sebe a navyše v ňom odložíte i nevyhnutný nákup. Ak obľubujete prechádzky s dieťaťom, tak sa mu jeho nový kočík stane druhým domovom. Tak nech je dostatočne pohodlný a priestorný, aby malo dieťa kde rásť. Moderné hlboké kočíky ponúkajú vymoženosti, aké sú pre vás často nepredstaviteľné, takže sa nebojte zainvestovať. Vráti sa vám to v podobe neoceniteľného pomocníka na potulkách mestom.

V horách vás s hlbokým kočíkom čakajú starosti

Pozor na väčšie túry do hôr. Od tých by ste si mali načas oddýchnuť. Tam sa hlboký kočík vôbec nehodí, skôr spôsobí problémy. Na nerovnom teréne je nepraktický a ťažko manipulovateľný. Takéto outdoorové aktivity sú vhodné až pri odrastených deťoch, ktoré už môžu sedieť vo športových kočíkoch, ktoré sú na to prispôsobené. Nehovoríme však, že si máte tento relax úplne odoprieť, ale rozmyslite si, nakoľko takto náročnú dovolenku s malým dieťaťom zvládnete. Predstavy a realita sa často líšia a profesionáli v e-shope kociky.sk radia pri nákupe kočíka vždy dopredu rozmýšľať, do akých terénov bude slúžiť.