Prázdniny v plnom prúde

Všetky články

Leto je aj dovolenky sú už síce pomaly v polčase, no na dobrý výlet je vždy čas!

Neexistuje nič horšie ako nudiace sa deti, ktorí nemajú postarané o vyplnenie voľného času a začnú vymýšľať rôzne lapajstvá a vy už vidíte ďalšiu blížiacu sa katastrofu.  Aby ste vaše deti zabavili, vezmite ich na nejaký výlet. Za peknými miestami nemusíte chodiť za hranice, máme pre Vás  tipov na výlety po celom Slovensku. Vybrali sme rôznorodé, tak aby si každá rodina prišla na svoje.

  •  Vodné radovánky

Dusné sparné počasie v kombinácii s lákavým prostredím bude istotne tou správnu voľbou. Pokiaľ vám to financie dovoľujú, vyberte sa do aquaparku. Slovensko ponúka prakticky v každom kraji aquaparky, ktoré spĺňajú aj najnáročnejšie kritéria na dovolenku a wellness.  Nezabúdajte ani na naše prírodné možností ako sú Domaša, Zemplínska Šírava ale aj Senecké jazerá vám môžu vynahradiť dovolenku pri mori. Keď sú navyše aj v blízkosti vášho domova, môžete sa tam vybrať v hociktorý deň.

  •  Turistika

Je finančne nenáročná, dostupná všetkým rodinám. V každom regióne sa nájde aspoň niečo, i keď to bude len nejaká kratšia vychádzková cesta. Vo Vysokých Tatrách môžete s deťmi zájsť napríklad k Vodopád Skok alebo Jamské pleso. Túra k nim  patrí medzi jednoduchšie a ľahko ju zdoláte aj s menšími deťmi. Rovnako si môžete oddýchnuť v Nízkych Tatrách. Vynechať by ste nemali ani Slovenský raj. Jeho turistické chodníky s rôznymi rebríkmi a lanami budú pre deti nepochybne zaujímavosťou.  Zaujímavým nielen pre deti ale i dospelých môže byť aj výlet na niektorú zo zrúcanín hradov, ktoré ponúkajú okrem možnosti poznania histórie stavby väčšinou aj výnimočné výhľady na nádherné okolie.

  •  Prírodné krásy Slovenska

Na území Slovenska sa nachádza takmer 3950 objavených jaskýň, nájdete ich v každom regióne, ibaže niektoré nie sú tak preferované. Takže keď chcete deťom ukázať niečo podobné, stačí si nájsť informácie a určite nájdete tú správnu voľbu.  Asi najznámejšou jaskyňou je Domica, ktorej unikátnosť spočíva v tom, že sídli zároveň aj na území Maďarska. Zabudnúť by ste nemali ani na Ochtinskú aragonitovú jaskyňu v rožňavskom okrese, ktorá je jednou z troch sprístupnených aragonitových jaskýň na svete. Ak chcete zažiť niečo originálne, vyberte sa na okruh, ktorý bude v sebe obsahovať aj krátku plavbu, ktorá určite rozžiari všetky očká.

  •  Lanové parky

Deti milujú adrenalín. Lanové parky sa stali obľúbeným miestom relaxu aj na Slovensku. Ak májú vaše deti radi prekonávanie prekážok a neboja sa výšok, lanové parky budú správnou voľbou.  Práve na takýchto atrakciách minú všetku energiu. Na Slovensku už nájdete množstvo lanových parkov, pri ktorých sa nielen zabavia, ale zároveň budú musieť využiť aj svoj dôvtip a zručnosť.