Späť

Súkromná MŠ Bäumchen - Stromček

Vidlicová 27
831 01, Bratislava
Slovensko
Zobraziť na mape!

Súkromná MŠ Bäumchen - Stromček

Slovensko

Bäumchen - Stromček je súkromná materská škôlka s rodinnou atmosférou, profesionálnou opaterou a alternatívnou pedagogikou.

E-mail: martina@stromcek.sk
Telefón: 02-544 19 714
Webstránka: www.stromcek.sk

Základné informácie

Základné informácie

MŠ Bäumchen - Stromček je súkromná materská škôlka pre deti od 0 do 6 rokov. Deťom ponúka priestory rodinného domu, ktoré boli špeciálne upravené tak, aby mali pocit istoty a bezpečia. Záhrada poskytuje dostatok priestoru na hry. Vnútorné priestory sú rozdelené do nasledovných miestností, ktoré majú konkrétnu funkciu: hniezdočko pre najmenších ateliér jedáleň divadelná miestnosť spálňa stavbárska izba

Ponuka pre deti

Pre Vaše deti prinášame tieto nadštandardné služby: OPATERA DETÍ OD 0 DO 6 ROKOV Staršie deti sa učia pomáhať mladším a naopak, mladší sa takto veľa od starších naučia. ALTERNATÍVNA PEDAGOGIKA Škôlka pracuje podľa základov situačného nasadenia a lesnej pedagogiky. VÝLETY DO LESA A SPOZNÁVANIE PRÍRODY Každý utorok, stredu a štvrtok doobeda, trávia deti čas v lese. Neodradí ich žiadne počasie, základ je správne oblečenie ako gumáky a nepremokavý odev a vždy dobrá nálada. ZDRAVÁ STRAVA Škôlka sa zameriava na stravu, ktorá je zdravá, plnohodnotná a výborne chutí. Snahou je zabezpečiť deťom čo najviac bio stravy. Neobsahuje "éčka", antibiotiká, pesticídy a ani zvyšky rastových hormónov. Dodáva deťom energiu a podporuje ich zdravý vývin (raňajky, obed, olovrant a večera). INDIVIDUÁLNY PRÍSTUP PROFESIONÁLNYCH PEDAGÓGOV Škôlka rešpektuje detskú osobnosť, slobodu a dôstojnosť. Podporuje individualitu, talent a celkový rozvoj osobnosti každého dieťaťa. Učí ich kolektívnemu správaniu a sociálnemu cíteniu. VEĽKOLEPÉ OSLAVY NARODENÍN Každé dieťa v škôlke zažije krásnu oslavu svojich narodenín Na oslavách sa spieva, maškrtí, hrá sa a oslávenec dostane vždy pekný darček s pedagogickou hodnotou. VÝLETY Súčasťou práce sú aj časté výlety s deťmi. Okrem lesa sa robia výlety napr. do ZOO, na hrady, na farmu , do rôznych múzeí a navštevujú sa rôzne časti Bratislavy v rámci spoznávania nášho mesta. DLHÁ OTVÁRACIA DOBA Denne 10 hodin. Dodatočne je možné dohodnúť si opateru aj nad rámec otváracích hodín. Okrem veselých a vysmiatych detí, Vám prinášame chvíle, ktoré budú patriť len Vám: VEČERNÁ ŠKÔLKA Škôlka vie, aké ťažké je veľakrát zabezpečiť si stráženie pre deti na večer a preto ponúka jednu noc do mesiaca, kedy môžu deti prespať v škôlke. Na tento večer a celý deň je pre deti pripravený špeciálny program, napr. návšteva kina alebo divadla, poobedný výlet a podobne. PREDNÁŠKY A POSEDENIA K TÉMAM, KTORÉ VÁS ZAUJÍMAJÚ Na spoločných stretnutiach sa zaoberajú aktuálnymi témami z oblasti výchovy detí na základe Vašich podnetov. (napr. ako odnaučiť deti od plienok, koľko slobody a aké hranice potrebujú deti atď.) SPOLOČNÉ RAŇAJKY Každý posledný piatok v mesiaci sú rodičia, ktorí majú čas a chuť, pozvaní k nám na spoločné raňajky.

Fotografie k ponuke